Královéhradecký kraj - turistický portál

Archeopark pravěku Všestary, odkaz se otevře v novém okně
PF 2017
Třebechovické muzeum betlémů
Digitální planetárium v Hradci Králové, odkaz se otevře v novém okně
SkiResort Černá hora – Pec
Archeopark pravěku Všestary, odkaz se otevře v novém okně
PF 2017

Archeopark pravěku Všestary

Areál Archeoparku pravěku ve Všestarech nabízí výjimečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových staveb, řemesel, zvyků a obyčejů.
Více

PF 2017

Šťastný Nový rok 2017

Třebechovické muzeum betlémů

Přijďte se podívat na zrekonstruovaný Proboštův betlém.

Více

Archeopark pravěku Všestary

Areál Archeoparku pravěku ve Všestarech nabízí výjimečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových staveb, řemesel, zvyků a obyčejů.
Více

PF 2017

Šťastný Nový rok 2017

Krkonoše Podkrkonoší Kladské pomezí a Broumovsko Orlické hory a Podorlicko Hradecko Český ráj
oblačno až zataženoČtvrtekden: 711°Cnoc: 26°C
 
oblačno až zataženoPátekden: 711°Cnoc: -13°C
 
polojasno až zataženoSobotaden: 1014°Cnoc: 15°C
 
 

Labská stezka získala hned několik ocenění na největším světovém veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín

Hradecko

Praha (15. března 2017) – Labská stezka je nejoblíbenější cyklostezkou v Německu a na žebříčku oblíbenosti strmě stoupá i její český úsek. Dle průzkumu německého cykloklubu „ADFC-Travelbike Radreiseanalyse 2017“, který byl minulý týden zveřejněn na největším veletrhu cestovního ruchu světa ITB Berlín 2017, je již pátou nejoblíbenější cyklotrasou Němců v zahraničí. Nemenší radost způsobilo i ocenění agentury CzechTourism pro nejlepší příklad spolupráce na česko-německém turistickém produktu. Cenu předanou v rámci českého galavečera na ITB Berlín převzal koordinátor Labské stezky v ČR, Daniel Mourek a zástupce Hospodářských komor Labe-Odra, Martin Dittmer z rukou ředitelky agentury CzechTourism Moniky Palatkové a velvyslance ČR v SRN Tomáše Jana Podivínského.

Opět s velkým odstupem získala Labská stezka primát nejoblíbenější cyklostezky u německých cykloturistů a na tomto faktu by se nemělo měnit nic ani letos, protože i pro letošek figuruje Labská stezka jako nejčastější plánovaný cíl německých cykloturistů doma. U zahraničních cyklotras poskočila česká část Labské stezky na 5. místo mezi nejoblíbenějšími cyklotrasami německých cykloturistů v zahraničí. Labská stezka splňuje základní atributy pro úspěšnou stezku, vedle společné koordinace marketingu především kombinaci městské turistiky, kulturní dovolené a aktivní dovolené (ve spojení např. s pěší turistikou). “Deset let společné propagace s českými partnery z řad krajů, měst, podnikatelů jako certifikovaných služeb Cyklisté vítáni, cestovních kanceláří a s agenturou CzechTourism, stejně jako oboustranně přínosná spolupráce s německými koordinačními místy Labské stezky a IHK Magdeburk začíná přinášet své ovoce. O to více mne těší i prestižní ocenění CzechTourism, které je oceněním především pro všechny partnery, kteří spolupracují na jednotném marketingu této výjimečné stezky,“ doplňuje koordinátor Labské stezky v ČR, Daniel Mourek z Nadace Partnerství.

Cykloturistika je v Německu jedním z nejrychleji rostoucích segmentů cestovního ruchu (16% nárůst oproti loňskému roku). V loňském roce podniklo na 5.2 milionů německých cykloturistů dovolenou na kole. Stále více žen sedá na kolo, oproti loňským 33,5% je podíl žen mezi cykloturisty 42%. V Německu také výrazně převažuje dálková cykloturistika (74%) se střídavým přenocováním. Na 88% cyklodovolených si němečtí cykloturisté plánují sami, k plánování cesty používají v maximální míře internet (90%), dále cyklomapy (55%) a průvodce (40%). O tom, že cykloturistika představuje ideální příklad udržitelné dovolené, svědčí i použitý dopravní prostředek, více než třetina cykloturistů se dopravuje na stezku s využitím vlaku, 21% na svém kole.

ADFC-Travelbike Radreiseanalyse 2017 byla prezentována již po 18. a v rámci průzkumu je v průměru dotázáno na 7.000 německých obyvatel. Součástí prezentace výsledků průzkumu ADFC bylo i předání cen certifikovaným cyklotrasám. Jen v Německu je certifikováno 12.000 km cyklotras a 37 konkrétních cyklostezek i 5 cykloregionů. Kromě certifikace cyklotras byly prezentovány i novinky certifikace Bett+Bike (5.800 zařízení v Německu), obdobnou certifikací pro cyklisty jako česká „Cyklisté vítáni“ (1.250 zařízení v Česku). Německý cykloklub ADFC, s více jak 150.000 členy, je největší nezisková cykloorganizace na světě,

Kompletní představení výzkumu (německy): http://www.adfc.de/radreiseanalyse/die-adfc-radreiseanalyse-2017

Fotografie ke stažení

Kontakt v ČR:

Ing. Daniel Mourek, koordinátor Labské stezky a evropské sítě dálkových cyklotras EuroVelo v ČR, viceprezident Evropské cyklistické federace, tel.: 274 816 727, e-mail: daniel.mourek@nap.cz


 

Kontakt

oddělení regionálního rozvoje
KÚ Královéhradeckého kraje
Pivovarské náměstí 1245
500 03  Hradec Králové

tel.: +420 495 817 429

e-mail: dsti@kr-kralovehradecky.cz

 
 
load