Královéhradecký kraj - turistický portál

Archeopark pravěku Všestary, odkaz se otevře v novém okně
PF 2017
Třebechovické muzeum betlémů
Digitální planetárium v Hradci Králové, odkaz se otevře v novém okně
SkiResort Černá hora – Pec
Archeopark pravěku Všestary, odkaz se otevře v novém okně
PF 2017

Archeopark pravěku Všestary

Areál Archeoparku pravěku ve Všestarech nabízí výjimečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových staveb, řemesel, zvyků a obyčejů.
Více

PF 2017

Šťastný Nový rok 2017

Třebechovické muzeum betlémů

Přijďte se podívat na zrekonstruovaný Proboštův betlém.

Více

Archeopark pravěku Všestary

Areál Archeoparku pravěku ve Všestarech nabízí výjimečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových staveb, řemesel, zvyků a obyčejů.
Více

PF 2017

Šťastný Nový rok 2017

Krkonoše Podkrkonoší Kladské pomezí a Broumovsko Orlické hory a Podorlicko Hradecko Český ráj
oblačno až zataženoČtvrtekden: 711°Cnoc: 26°C
 
oblačno až zataženoPátekden: 711°Cnoc: -13°C
 
polojasno až zataženoSobotaden: 1014°Cnoc: 15°C
 
 

Hradecko

Hradecko

Krajina Hradecka spojuje ideální prostředí pro rodinnou dovolenou a relaxaci, aktivní odpočinek i cykloturistiku. Velké množství historických památek, kulturních akcí a výborná dopravní dostupnost Hradecka vytváří vynikající podmínky pro jak domácí, tak zahraniční návštěvníky.

Za krásami přírody to na Hradecku není nikde daleko. Doslova za branami Hradce Králové se rozkládají rozsáhlé lesy táhnoucí se čtyřicet kilometrů jihovýchodním směrem, protkané turistickými, cyklistickými, naučnými a dalšími trasami. Za horkých dnů je možné osvěžit se v jednom z četných písníků, které obklopují Hradec Králové prakticky ze všech stran. Jsou také oblíbeným místem pro trávení letní dovolené u vody.

Významnou přírodní zajímavostí překračující význam regionu je řeka Orlice. Přirozeně meandrující řeka s četnými slepými rameny skrývá krásy starých tůní, mokřin a lužních lesů. V Hradci Králové ústí Orlice do Labe. Město je rovněž známo jako město zeleně, a to díky rozsáhlým upravovaným městským parkům. V některých z nich najdeme i chráněné památné stromy.

Město Hradec Králové je také věnným městem královny Elišky. Je nazýván salonem republiky a za jeho architektonickými skvosty se ukrývá práce jedněch z nejvýznamnějších českých architektů, jakými byli Jan Kotěra a Josef Gočár. Krásy Hradce Králové lze obdivovat při vyjížďce na loďce po řece Labi, při procházkách ulicemi či zelenými parky, nebo z ptačí perspektivy z Bílé věže, dominanty města.¨

Hradecko zahrnuje území okresu Hradce Králové a kromě samotného města nabízí i množství dalších atraktivit. Je možné navštívit například dva krásné zámky - Hrádek u Nechanic a Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Zkrátka nepřijdou ani milovníci lidové architektury, ti se mohou vydat buď do královéhradecké městské části Piletice a prohlédnout si Šrámkův statek, či do nedalekých Krňovic, kde si prohlédnou lidové stavby východních Čech. Krásnou rubenou stavbou je i rodný dům obrozence V. Hanky v Hořiněvsi. Obdivovatelé barokního umění určitě nemohou vynechat návštěvu zámecké kaple Zjevení Páně ve Smiřicích. Pokud se rozhodnete vydat do naší hlubší historie, nevynechejte Archeopark Všestary a nedaleko odsud můžete vzpomenout na významné události roku 1866 v Muzeu války 1866 na Chlumu a bojiště přehlédnout i ze zdejší rohledny.

Hradecko se těší na vaši návštěvu!!!

Kalendář akcí

24.3.2017 19:00

Metalová kapela Dymytry vyráží na samostatné turné

Vzdálenost: 0,34 km
Tvrdě rocková skupina, hrající v maskách, vyráží v půlce února 2017 na své, v pořadí druhé, samostatné tour – Krby kamna Turyna tour 2017. 24. ...
27.1.2017 9:00 - 23.4.2017 17:00

Fosilie Michala Potůčka

Vzdálenost: 0,91 km
Výstava představuje výběr nejlépe zachovaných vzorků fosilií z více než 20 geologických lokalit ve východních i středních Čechách, většinou v oblasti druhohorní české křídové pánve, ...
10.3.2017 9:00 - 2.4.2017 17:00

České loutkové divadlo třikrát jinak

Vzdálenost: 0,91 km
Ve třech magických boxech můžete nahlédnout do období kočovného divadla i éry populárních rodinných divadel. Výstava představí reprezentativní výběr tradičního Českého loutkového divadla, které je ...
 

Kontakt

oddělení regionálního rozvoje
KÚ Královéhradeckého kraje
Pivovarské náměstí 1245
500 03  Hradec Králové

tel.: +420 495 817 429

e-mail: dsti@kr-kralovehradecky.cz

 
 
load