Královéhradecký kraj - turistický portál

Archeopark pravěku Všestary, odkaz se otevře v novém okně
PF 2017
Třebechovické muzeum betlémů
Digitální planetárium v Hradci Králové, odkaz se otevře v novém okně
SkiResort Černá hora – Pec
Archeopark pravěku Všestary, odkaz se otevře v novém okně
PF 2017

Archeopark pravěku Všestary

Areál Archeoparku pravěku ve Všestarech nabízí výjimečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových staveb, řemesel, zvyků a obyčejů.
Více

PF 2017

Šťastný Nový rok 2017

Třebechovické muzeum betlémů

Přijďte se podívat na zrekonstruovaný Proboštův betlém.

Více

Archeopark pravěku Všestary

Areál Archeoparku pravěku ve Všestarech nabízí výjimečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových staveb, řemesel, zvyků a obyčejů.
Více

PF 2017

Šťastný Nový rok 2017

Krkonoše Podkrkonoší Kladské pomezí a Broumovsko Orlické hory a Podorlicko Hradecko Český ráj
občasný déšťStředaden: 59°Cnoc: 37°C
 
oblačno až zataženoČtvrtekden: 812°Cnoc: 26°C
 
oblačno až zataženoPátekden: 812°Cnoc: 15°C
 
 

Kladské pomezí

Kladské pomezí a Broumovsko

V severovýchodní části Královéhradeckého kraje se rozkládá Kladské pomezí, krajina, která uspokojí i velice náročného návštěvníka pozoruhodným přírodním bohatstvím i kulturními a historickými památkami a různými slavnostmi.

Přírodní jedinečnost severovýchodní části Kladského pomezí potvrzuje fakt, že byla, spolu s územím sousedního Policka, v roce 1991 vyhlášena Chráněnou krajinnou oblastí Broumovsko s celkovou rozlohou 410 kilometrů čtverečních.

Charakteristickým prvkem Kladského pomezí jsou rozsáhlá skalní města jako Adršpašské a Teplické skály, Broumovské stěny, Ostaš, Křížový vrch, Borek a Kočičí skály. Broumovské stěny tvoří nesouměrný dvanáctikilometrový hřbet, z něhož vystupuje celá řada skalních útvarů. Nejpůsobivější partie Adršpašsko-teplických skal přibližují celoročně otevřené prohlídkové okruhy, jejichž součástí jsou dva vodopády. Horní jezírko ve skalním městě Adršpach nabízí projížďky na pramicích.

Národní přírodní památka Babiččino údolí, jehož pojmenování je odvozeno z názvu knihy Babička od Boženy Němcové, propojuje na ploše více než tří set hektarů cenné přírodní prvky s citlivým zásahem člověka. V údolí se nacházejí stavby a místa známé z knihy – empírový zámek Ratibořice, Staré bělidlo, Panský mlýn i nechvalně proslulý Viktorčin splav.

Krajina broumovské kotliny, orámovaná Broumovskými stěnami, Mirošovickými stěnami a Javořími horami, tvořila od svého trvalého osídlení jediné panství, jehož vlastníkem byl benediktínský broumovský klášter. Ten vtiskl celému prostoru nejen síť vesnic, ale počátkem 18. století také jednotnou tvář vesnických kostelů, jejichž stavební plány tvořili mistři českého baroka Kryštof a Kilián Ignác Dientzenhoferové.

Broumovsko

Kladské pomezí - Krajina příběhů

Kalendář akcí

25.11.2016 - 30.4.2017

Výstava Krásné časy monarchie

Vzdálenost: 0,06 km
Na letošní podzim připravilo Regionální muzeum v Náchodě ve výstavní síni (roh Zámecké a Tyršovy ulice) výstavu k výročí úmrtí císaře Františka Josefa I. „Krásné ...
17.4.2017 10:00 - 16:00

Velikonoční pondělí v pevnosti Dobrošov

Vzdálenost: 3,23 km
Na Velikonoční pondělí 17. dubna se nám na pevnosti Dobrošov poztrácela velikonoční vajíčka a její velitel tak zve všechny děti na zcela mimořádné hledání.
1.4.2017

Otevírání zámku Nové Město nad Metují

Vzdálenost: 8,17 km
Zámek rodiny Bartoň-Dobenín a Správa zámku v Novém Městě nad Metují oznamují: 1. DUBNA 2017 OTEVÍRÁME ZÁMEK V NOVÉ TURISTICKÉ SEZÓNĚ
 

Kontakt

oddělení regionálního rozvoje
KÚ Královéhradeckého kraje
Pivovarské náměstí 1245
500 03  Hradec Králové

tel.: +420 495 817 429

e-mail: dsti@kr-kralovehradecky.cz

 
 
load