Královéhradecký kraj - turistický portál

Archeopark pravěku Všestary, odkaz se otevře v novém okně
PF 2017
Třebechovické muzeum betlémů
Digitální planetárium v Hradci Králové, odkaz se otevře v novém okně
SkiResort Černá hora – Pec
Archeopark pravěku Všestary, odkaz se otevře v novém okně
PF 2017

Archeopark pravěku Všestary

Areál Archeoparku pravěku ve Všestarech nabízí výjimečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových staveb, řemesel, zvyků a obyčejů.
Více

PF 2017

Šťastný Nový rok 2017

Třebechovické muzeum betlémů

Přijďte se podívat na zrekonstruovaný Proboštův betlém.

Více

Archeopark pravěku Všestary

Areál Archeoparku pravěku ve Všestarech nabízí výjimečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových staveb, řemesel, zvyků a obyčejů.
Více

PF 2017

Šťastný Nový rok 2017

BURZA SBĚRATELŮ

1. Místo konání:Muzeum papírových modelů, Tyršova 341, Police nad Metují, 549 54
Datum konání:30.10.2021 od 8:00 do 12:00 hodin
Charakter akce:Místní
Typ akce:Setkání
Tematická kategorie:Setkání - Kulturní
Anotace:Pandemická situace v loňském roce a letos na jaře neumožnila konání tradiční Sběratelské burzy. Po několika odkladech a po několika měsících se konečně můžou sejít sběratelé v prostoru Výtvarné učebny v Muzeu papírových modelů.

Podrobný popis:

„Sběratelé jsou lidé, kteří shánějí vzácnosti v naději, že se stanou ještě vzácnějšími.“ Tuto větu pronesl německý novinář a spisovatel Sigismund von Radecki. V mnoha směrech by se o této charakteristice dalo polemizovat. Protože existuje ohromná skupina sběratelů, kteří neřeší vzácnost, ale jde jim především o krásu. A může se jednat o krásu ve smyslu estetiky stejně jako o krásu sbírky ve smyslu její kompletnosti. Tady bych si spíše představil slova knížete básníků Johanna Wolfganga Goetha: „Sběratelé jsou šťastní lidé“. A ke štěstí patří i setkávání se s dalšími šťastnými lidmi. V tomto konkrétním případě tedy s dalšími sběrateli.

Pandemická situace v loňském roce a letos na jaře neumožnila konání tradiční Sběratelské burzy. Po několika odkladech a po několika měsících se konečně můžou sejít sběratelé v prostoru Výtvarné učebny v Muzeu papírových modelů.

„Skupina stejně ‚postižených‘ se už několik let dvakrát do roka schází a letošní podzimní burza je zvláštní tím, že se uvidíme zase po roce a půl,“ říká k setkání sběratelů spojeného s burzou jeden z pořadatelů, filumenista Josef Máslo z Klubu sběratelů Policka.

Sběratelé všech myslitelných oborů se mají možnost sejít v Muzeu, popovídat si, pochlubit se svou sbírkou případně v rámci výměny získat nějaké nové exponáty. Navíc bude pro všechny zájemce otevřena i výstava sbírek plechovek v Zeleném domečku.

Celá akce je otevřena i pro širokou veřejnost. Nenechte si ujít možnost prohlédnout si sbírky a věřte, že mnoho věcí Vás zaujme a třeba zjistíte, že sběratelství je pro vás to pravé.

Sběratelskou burzu pořádá Klub sběratelů Policka s podporou Města Police nad Metují a Muzea papírových modelů.

Pořadatelé prosí, aby všichni návštěvníci dodržovaly aktuálně platná hygienická nařízení.

Burza2021
 

Kontakt

Centrála cestovního ruchu Královéhradeckého kraje, z. s.
Pivovarské náměstí 1245 (vchod z třídy ČSA)
500 03  Hradec Králové

e-mail: info@ccrkhk.cz

 
 
load