Turistický portál Královéhradeckého kraje

Kalendář akcí

Jičín Evropský týden mobility v Jičíně

Evropský týden mobility v Jičíně

16.9.2023 - 22.9.2023 | Jiný typ akce

Týden MHD zdarma, Pěšky do školy, Do práce na kole. To jsou hlavní iniciativy letošního Evropského týdne mobility, jehož se město Jičín zúčastní.

Více
Náchod ve vodě, v lese, v ohni

ve vodě, v lese, v ohni

1.9.2023 - 29.9.2023 | Výtvarné umění, výtvarné umění

Výtvarně vzdělávací program pro ZŠ a SŠ k výstavě Václav Mach -Terénní práce Výtvarně vzdělávací program „Ve vodě, v lese, v ohni“ nás zážitkovou formou zavede do nalezišť pro lidstvo významné suroviny, představí nám pozoruhodný proces jejího zpracování a přesvědčí nás, že i umělec může být zároveň tak trochu vědec. A o jakou surovinu se vlastně jedná? … Délka programu je přizpůsobena dle věku skupiny (cca 60 – 90 min, dle domluvy) Místo: GVUN Malá, Španielova pasáž, Plhovská 862, Náchod Vstupné: 40 Kč/žák nebo student (doprovod zdarma) Konkrétní termín si prosím rezervujte s dostatečným předstihem přes email: karhanova@gvun.cz nebo na tel. 491 427 321

Více
Náchod Václav Mach - Terénní práce

Václav Mach - Terénní práce

11.8.2023 - 1.10.2023 | výtvarné umění, Výtvarné umění

Instalace Terénní práce mapuje experimentální tavbu železa Václava Macha. Jedná se o umělecký výzkum vycházející z historické metalurgie s interdisciplinárním přesahem, ve kterém propojuje umělecké, přírodovědné, historické a technické obory. Na projektu spolupracoval s odborníky z několika fakult Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Více
Rychnov nad Kněžnou Podmalby na skle

Podmalby na skle

16.9.2023 | lidová řemesla, Výtvarné umění

Srdečně vás zveme na podzimní výtvarnou dílnu „Podmalby na skle“, která se bude konat v sobotu 16. září 2023 od 10 hodin v Muzejním ateliéru (2. patro Kolowratského zámku). Lidové podmalby zdobily a chránily každou chalupu, kapličku nebo venkovský kostel. Přijďte si vyzkoušet tuto techniku malby na sklo za studena do Orlické galerie.

Více
Opočno Komentovaná prohlídka zahrady kapucínského kláštera v Opočně

Komentovaná prohlídka zahrady kapucínského kláštera v Opočně

16.9.2023 | Významná stavba, Historický objekt, Prohlídka

Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou vás srdečně zve na v pořadí čtvrtou Komentovanou prohlídku zahrady kapucínského kláštera v Opočně, která se bude konat v sobotu 16. září 2023 od 16 hodin. Každý památkový objekt je svým způsobem jedinečný. „Genius loci“ kláštera a zahrady vytváří nezaměnitelnou atmosféru místa, která i dnes osloví každého, kdo chce a umí naslouchat. Hradební zeď evokuje ohraničený ráj na zemi, vzbuzuje iluzi chráněného místa, kde se takřka zastavil čas. Je ideálním místem k odpočinku, zastavení a zamyšlení. Součástí komentované prohlídky bude výklad o historii zahrady, kláštera, fundátorů i samotných obyvatel konventu – kapucínů. Akce proběhne při příležitosti Dne evropského dědictví.

Více
Chlumec nad Cidlinou 300 let zámku Karlova Koruna

300 let zámku Karlova Koruna

16.9.2023 | Historické akce

Viva Karlova Koruna! V letošním roce uplyne přesně 300 let od doby, kdy byl slavnostně dostavěn náš zámek. Barokní skvost architekta Santiniho a pýcha starobylého rodu Kinských tak začíná psát zbrusu novou kapitolu svého příběhu. Co pro vás chystáme?

Více