Turistický portál Královéhradeckého kraje

Tipy pro rodiny s dětmi

Vážení turisté, pokud se chystáte trávit dovolenou v Královéhradeckém kraji nebo prostě jen hodláte vyrazit na rodinný výlet, přinášíme vám pár zajímavých tipů. 

Hradecké městské lesy a skanzen v Krňovicích

Městské lesy, které z východní strany obepínají krajskou metropoli, jsou rok od roku větším lákadlem. V posledních letech se tu totiž vybudovala síť asfaltových cyklo a in-line stezek. Pro děti je tu vybudovaná pohádková stezka s roztomilými dřevěnými postavičkami, po cestě je také řada altánků, kde si lze na ohníčku opéct buřty (např. u rybníka Datlík nebo nádrž Na Olšině), děti se určitě do sytosti vyřádí v rytířském hradišti. Velkým lákadlem jsou zdejší obůrky s divočáky, daňky nebo jeleny sika. Novinkou je obří síťové hřiště Na větvi, umístěné nedaleko restaurace Zděná bouda. V nedalekých Krňovicích vám doporučujeme navštívit Podorlický skanzen, ve kterém se dozvíte vše o životě na vsi. 

as4uSlider-403594

Hradecké labské nábřeží

V letních měsících brázdí hladinu Labe parníčky, z jejichž paluby si za syčení páry můžete prohlédnout hlavní městské dominanty. Hned vedle přístaviště je v letní sezóně v provozu dětská parková železnice. Na protější straně Labe zdobí nábřeží architektonická chlouba Hradce Králové - budova Muzea východních Čech. Ta po své rekonstrukci zve malé i velké návštěvníky na prohlídku svých bohatých sbírek i četných tematických výstav.

as4uSlider-602484


Výlet do Jičína za Rumcajsem

Kdo by neznal pohádky o loupežníku Rumcajsovi? Víte, že má Rumcajs v Jičíne ševcovnu?

V jičínské uličce Pod Koštofránkem najdete pravou ševcovskou dílnu a v ní celou Rumcajsovu rodinu. V jičínském informačním centru si můžete zakoupit postavičky celé loupežnické rodiny, a kdyby se vám chtělo, můžete se vydat za Rumcajsem do jeho jeskyně, která se ukrývá pod vrchem Brada.

as4uSlider-403600

Dětenice a Staré Hrady

Zámecký resort v Dětenicích nabízí návštěvníkům pohádkově laděné prohlídky. Každou sobotu vám například zdejší ježibaba Žizelda vám povypráví příběh o tom, jak se na Dětenicích žilo. O víkendech se na zdejším kolbišti pravidelně utkávají rytíři na velkolepých turnajích.

Za pohádkovými bytostmi můžete také zavítat na nedaleký hrad a zámek Staré Hrady, kde uvidíte nespočet skřítků, draků, obrů, čarodějnic a dalších postav, vše za doprovodu kostýmovaných průvodců.

as4uSlider-403592

Safari Park Dvůr Králové

Samotný název již napovídá, že při návštěvě zdejší ZOO se budete cítit jako na pravém africkém safari. V královédvorské ZOO můžete spatřit množství velkých afrických zvířat, které jinde neuvidíte. Zážitkem je třeba Lví safari, kde lvy pozorujete za okny svého automobilu. Pro děti je zde připraveno mnoho lákadel, jako například lanový park Katika Miti. Pokud byste si přáli strávit ve zdejší safari více času, můžete se stylově ubytovat ve zdejším Safarikempu. Safari Park vám jistě učaruje.

as4uSlider-403598

Stezka korunami Stromů Krkonoše

Novým lákadlem Janských Lázní je 1 300 metrů dlouhá procházka, která je zavede ke korunám stromů, ale i k jejich kořenům. Na stezce vystoupáte až do výšky 45 metrů a vychutnáte si výhledy na tři světové strany – jih, východ a západ. Návštěvníci se mohou těšit na jedinečný zážitek. Návštěvníky čekají zastávky, v rámci kterých se dozvědí spoustu zajímavostí o krkonošském lese. Pro zájemce vede z věže 50 m dlouhý tobogan. Stezka je v celé své délce bezbariérová.

as4uSlider-403599

FAJNPARK, Chlumec nad Cidlinou

V největším zábavním parku ve východních Čechách vám uteče den, ani nebudete vědět jak. Park nabízí nepřeberné množství atrakcí pro děti i dospělé. Velmi populární je Dinoprales, kde se budete cítit jako v Jurském parku. Čeká na vás ale mnohem, mnohem víc. Namátkou uveďme obří trampolíny, dětskou ZOO, stezku naboso, obří hmyzáky, parkovou železnici……

as4uSlider-403593

Muzeum stavebnice Merkur a Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují

Postavte si se svými dětmi vlastní stroj ze stavebnice, s níž jste si hráli nejen vy, ale již vaši rodiče a prarodiče! Muzeum se pyšní největší stavbou postavenou z Merkuru a zapsanou do Guinessovy knihy rekordů – Ocelové město, jehož stavba je inspirována příběhy stejnojmenného románu Julese Verna. V sousedním muzeu papírových modelů budete žasnout, co všechno se dá vyrobit z papíru.


as4uSlider-403597

Cesta do pravěku

V obci Všestary na Královéhradecku můžete navštívit archeopark a poznat život dávných kultur. Prohlédnete si zde například megalitickou hrobku, prastarý důl či domy z doby kamenné. Můžete si také zkusit jak vypadá práce archeologa. Poutavým je model pravěké vesnice, na který shlížíte z nadhledu podobně jako archeologové z letadla.

as4uSlider-602490

Po stopách vojenské historie

Začněme starou barokní pevností Josefov, kde za si svitu svící můžete prohlédnout rozsáhlý labyrint podzemních chodeb. V pohraničí stojí mohutné prvorepublikové pevnosti z 30. let 20. století. Jejich návštěva je ideální volbou v horkých letních měsících, protože v podzemí je stálá teplota okolo 8℃. Za zmínku stojí třeba tvrz Hanička, zde si můžete prohlédnout jak prostory prvorepublikové pevnosti, tak kdysi přísně tajné pracoviště Ministerstva vnitra z dob bývalé ČSSR.

as4uSlider-602485

Zábava pro děti v Krkonoších

Zavítáte-li do zábavního parku Baldův svět v Mladých Bukách, nebudete litovat. Největším "tahákem" zdejšího areálu je nejdelší (celoročně provozovaná) bobová dráha v Krkonoších. Velice oblíbeným je třeba také velké vodní hřiště s mlýnky a přehradami. Atrakcí je zde však mnohem více. V nedaleké Svobodě nad Úpou, v krásném prostředí východních Krkonoš, vítá malé návštěvníky Farmapark Muchomůrka. Vyřádit se do sytosti na čerstvém vzduchu a v nádherné krkonošské přírodě se děti mohou rovněž v Herní krajině Pec-ka u horní stanice lanovky na Portášky nebo třeba také na pěkném hřišti Medvědín ve Špindlerově Mlýně. Zde se můžete pokochat krásnými panoramatickými výhledy na okolní kopce.

as4uSlider-602459

Spoustu dalších zajímavých tipů pro váš rodinný výlet naleznete na našem krajském turistickém portálu www.hkregion.cz v sekci Tipy pro rodiny s dětmi.

Vytvořeno 11.5.2018 15:53:36 | přečteno 19870x | ernest