Královéhradecký kraj - turistický portál

Archeopark pravěku Všestary, odkaz se otevře v novém okně
PF 2017
Třebechovické muzeum betlémů
Digitální planetárium v Hradci Králové, odkaz se otevře v novém okně
SkiResort Černá hora – Pec
Archeopark pravěku Všestary, odkaz se otevře v novém okně
PF 2017

Archeopark pravěku Všestary

Areál Archeoparku pravěku ve Všestarech nabízí výjimečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových staveb, řemesel, zvyků a obyčejů.
Více

PF 2017

Šťastný Nový rok 2017

Třebechovické muzeum betlémů

Přijďte se podívat na zrekonstruovaný Proboštův betlém.

Více

Archeopark pravěku Všestary

Areál Archeoparku pravěku ve Všestarech nabízí výjimečnou expozici pravěku s názornými ukázkami dobových staveb, řemesel, zvyků a obyčejů.
Více

PF 2017

Šťastný Nový rok 2017

Konecchlumská cyklotrasa

Podkrkonoší

Cykloturistika: Hořice - Lázně Bělohrad - Hořice (36 km)

Začátek a konec trasy: Hořice - náměstí, Mariánský sloup

Délka trasy: 36 km

Obtížnost: střední, čas jízdy cca 130 minut

Zajímavosti na trase: Hořice, Lukavecký kříž, Chlum, vrch Maxinec, Konecchlumí, Lázně Bělohrad

Průběh trasy: Hořice - Lukavecký kříž - Chlum - Libín - Mlázovický chlum - Maxinec - Konecchlumí - Mlázovice - Svatojánský Újezd - Lázně Bělohrad - Tikov - Hoříce

Popis trasy:

Z Hořic vyjedeme k Lukaveckému kříži, kde odbočíme doleva na červenou turistickou trasu. Objedeme zprava rozhlednu na Hořickém chlumu a po chvíli kopírujeme část trati cyklomaratonu Podkrkonoším. Míjíme (3,8 km) neznačenou odbočku doleva do vesnice Chlum a po 4,7 km vjíždíme do lesa. Za lesní školkou (po levé ruce) zatáčíme doleva a následně hned ostře doprava. Na 7,2 km sjíždíme technicky náročný úsek nad Libínem, po najetí na zpevněnou cestu zatáčíme doleva a hned doprava. U cedule Libín sjíždíme doleva z kopce (1), přejíždíme potok Javorka a železniční trať, přijedeme na stezku Šárovcova Lhota - Ostroměř, kde odbočíme doleva. Ze stezky zatáčíme doprava na zelenou turistickou trasu, kde začínáme pozvolna stoupat na Mlázovický chlum. Na 10,7 km zatáčíme ostře doprava na modrou turistickou trasu, dále stoupáme na vrch Maxinec (450 m n.m.), kde pokračujeme na rozcestí rovně po červené turistické trase. Na 16,4 km následuje obtížný sjezd do obce Konecchlumí (2,3), na jehož konci odbočujeme na asfaltovou stezku doprava na Mlázovice.

Na 20 km projíždíme návsí Mlázovic, za požární zbrojnicí odbočujeme doleva na polní cestu, při výjezdu z ní (22,6 km) zatáčíme vlevo na stezku vedoucí do Svatojánského Újezdu, kterým projedeme, a na nejbližší křižovatce odbočujeme vpravo do Lázní Bělohrad. Ve městečku vpravo před náměstím odbočíme na Hořice a na 29 km po krátkém výjezdu do kopce doprava na Tikov (ukazatel 1 km). Po skončení asfaltové stezce následuje žlutá turistická trasa, na 31,5 km zatáčíme po krátkém stoupání v lese doleva na zpevněnou lesní cestu, po které jedeme stále rovně až k výjezdu z lesa na dachovské spojce (33,2 km). Pokračujeme rovně a po stezce stoupáme opět k Lukaveckému kříži a sjíždíme do Hořic (35,8 km).

Mapa trasy ZDE.

Příloha

Kalendář akcí

7.4.2022 9:00 - 31.8.2022 17:00

František Šafránek a jeho hořická kronika

Vzdálenost: 0,13 km
Výstava představuje jeden z nejcennějších předmětů ze sbírky hořického muzea – Šafránkovu kroniku a jejího autora lidového kronikáře Františka Šafránka.
22.6.2022 - 31.8.2022

Královédvorské léto

Vzdálenost: 14,74 km
Vybírejte z pestré nabídky koncertů, divadel, oblíbených kostýmovaných prohlídek městem nebo vycházek za architekturou. Ty můžete navštívit během celého léta ve Dvoře Králové nad Labem. ...
2.7.2022 10:00 - 6.7.2022 17:00

Jarmarky v Kuksu: Sváteční jarmark

Vzdálenost: 18,36 km
 

Kontakt

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu, p. o.
Wolkerova 616, 500 02 Hradec Králové
500 03  Hradec Králové

e-mail: info@ccrkhk.cz

 
 
load