Turistický portál Královehradeckého kraje

Rozhledna Kozákov

Český ráj

Kozákov je se 744 m. n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Od roku 1928 se na vrcholu nachází Riegrova turistická chata a od roku 1993 zde stojí kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Kromě výhledu na Český ráj a Pojizeří se z rozhledny otevírá kruhový pohled od Českého středohoří přes Lužické hory, Ještědský hřbet, Jizerské hory, Krkonoše, Broumovskou vrchovinu, Orlické hory až k výběžkům Českomoravské vrchoviny. Za příznivých klimatických podmínek odtud lze spatřit až čtvrtinu Čech a dalekohledem lze na obzoru zahlédnout i nejvyšší budovy Prahy.

Mezi další turisticky zajímavá místa v okolí patří například masiv Drábovny. Do mohutného skalního balvanu je vytesána světnička, kdysi snad sloužící jako strážní hláska. O něco níže se nalézají pseudokrasové jeskyně Babí a Kudrnáčova pec. Za návštěvu stojí také muzeum drahých kamenů pana Votrubce, který je i vlastníkem veřejnosti přístupného lomu, kde si turisté mohou najít svůj vlastní polodrahokam.

Přístup k rozhledně je možný pěšky nebo na kole po značených turistických stezkách a cyklostezkách ze Semil, Železného Brodu, Malé Skály i Turnova. Autem je možno dojet až k chatě a v letní sezóně zajíždějí na vrchol Kozákova turistické autobusy.

Kozákov
 
 

Kozákov 45
Semily, 513 01

Telefon:+420 481 621 307
GSM:+420 724 096 226
+420 737 946 435
E-mail:kct.semily@seznam.czkct.semily@seznam.cz
Web:www.kct.semily.czhttp://www.kct.semily.cz
Kozákov
Kozákov z dronu, autor: Charousek Pavel
 
load