Turistický portál Královéhradeckého kraje

Po Královehradeckém kraji beze stop a odpovědně neboli netrus trus

Hradecko

Královéhradecký kraj je 3. nejnavštěvovanějším krajem. S cílem předejít nepříjemnostem, které velké množství turistů dokáže napáchat, proto klade důraz na odpovědné cestování. Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu, která propaguje cestovní ruch v kraji, se profiluje jako společensky odpovědná destinace. S tím souvisí i její krok připojit se k projektu Chodím beze stop, na kterém již několik let pracuje destinační společnost Český ráj.

Projekt Chodím beze stop vznikl za účelem snížit množství tzv. podpapíráků v krajině a podpořit v lidech vědomí, že na toaletu do přírody by si měli odskočit jen v nejnutnějším případě. Tam, kde je to možné, by turisté měli využívat veřejná WC či místní restaurace, ve kterých za poplatek mohou záchody využít.

V rámci tohoto projektu si návštěvníci kraje mohou ve vybraných turistických informačních centrech zakoupit lopatičku s návodem na použití. S lopatičkou mohou v přírodě svou potřebu vykonat, aniž by po sobě zanechali stopy. Je to naprosto jednoduché a zvládne to každý. Není potřeba se bát či stydět. Podívejte se na náš video, které vám vše objasní. @netrustrusMísta, kde lze lopatičku zakoupit:

Pokud jste ve svém oblíbeném informačním centru nenalezli naši lopatičku k prodeji. Požádejte obsluhu informačního centra o její zakoupení nebo se obraťte na turistické informační centrum na Kuksu, které vám rádo lopatičku zašle.


Cestujete odpovědně?

Se začátkem letních prázdnin, které tradičně znamenají největší nápor turistů, spouští centrála kampaň za odpovědné cestování. Ta v 9 bodech radí, jak by se mohli návštěvníci Královéhradeckého kraje chovat, aby cestovali odpovědně a tím si i svůj pobyt v kraji maximálně užili.

V první řadě je nutné vybrat si správně cíl svého cestování s ohledem na své schopnosti a výbavu a pak si také vhodně načasovat jeho návštěvu. Vždy, pokud je to možné, je lepší zvolit si k cíli hromadnou dopravu, jet na kole nebo pěšky. Tyto způsoby cestování šetří nejen životní prostředí, ale také naše peněženky. Objevování krás Královéhradeckého kraje by si turisté měli užívat, ale současně respektovat jednoduchá pravidla slušného chování, chodit beze stop a ideálně také podporovat místní ekonomiku.

ikona souboruLeták, obrázek se otevře v novém okně

ikona souboruLeták PDF


Provozovatel:
Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu, p. o.
Wolkerova 616, 500 02 Hradec Králové
500 03  Hradec Králové
IČ: 13958194
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Hradci Králové pod spisovou značkou Pr 1712
e-mail: info@ccrkhk.cz