Turistický portál Královéhradeckého kraje

SILENCE OF SOUND

SILENCE OF SOUND
Místo konání:

Galerie Artičok Třída Karla IV. 493, Hradec Králové, 500 02, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce: Regionální
Typ akce: Výstava
Tematická kategorie: Fotografie - umělecká fotografie
Více informací na: http://www.articok.cz
Anotace: Výstava koncertních fotografií české fotografky Barky Fabiánové a koncert kapely MADERA.

Podrobný popis:

Výstavu v královéhradecké Kavárně a galerii Artičok organizuje festival Na jednom břehu, který letos slaví osmnáct let své existence. Dvě desítky černobílých portrétů osobností z oblasti jazzu a world music představí na páteční vernisáži přední hudební publicista Jiří Moravčík.

Součástí vernisáže je i plnohodnotný koncert Ivána Gutierreze a jeho kapely MADERA.

Barka Fabiánová je holka s Nuslí se Slezskem v srdci. Miluje výtvarné umění, dělá knihovničinu a ráda fotí. V oboru fotografie je ryzí samouk, přesto se propracovala mezi špičku české hudební fotografie. Její snímky můžete pravidelně vídat na stránkách magazínů Full Moon Zine, Jazzport a v řadě dalších domácích i zahraničních médií. „Dávám přednost menším klubům a festivalům, protože právě tam má člověk šanci být hudbě opravdu blízko,“ říká Barka Fabiánová. „Nejde mi o fotografování velkých hvězd, ale spíše o emoce, které v nás hudba vyvolává, ať už na straně hudebníků nebo publika. Snažím se o zachycení atmosféry i hudebního poselství a jsem ráda, když se mi to do jisté míry podaří.“

Iván Gutierrez, kolumbijský zpěvák, kytarista a skladatel, je známý ze spolupráce se Zuzanou Navarovou. Od roku 2003 se věnuje vlastní tvorbě se svou skupinou Madera (španělsky dřevo). Muzikant s kořeny a minulostí v New Yorku a Bogotě. Po odskoku do Madridu se znovu navrátil do milované Prahy, kde se nadále aktivně věnuje hudbě i překladatelství. Kapelu Madera tvoří dále uznávaní hudebníci tuzemské scény, kontrabasista Tadeáš Mesany, bubeník a perkusista David Landštof a pianista Ondřej Kabrna. Iván Gutierrez a Madera definují svůj hudební styl jako post-latin městský neo-folk, tedy různorodou směs, evokující setkávání lidí rozličných kultur, jak je běžnou praxí rozvinutých světových metropolích.