Turistický portál Královéhradeckého kraje

Festival F. L. Věka 2021

Festival F. L. Věka
Místo konání:

Zámek Opočno Trčkovo náměstí 1, Opočno, 517 73, Zobrazit na mapě

Hřbitovní kostel sv. Ducha, Dobruška Dobruška, 518 01, Zobrazit na mapě

Kostel sv. Václava, Dobruška Kostelní, Dobruška, 518 01, Zobrazit na mapě

Kostel sv. Mikuláše, Bohuslavice , Zobrazit na mapě

Husův sbor v Dobrušce Zd. Nejedlého 668, Dobruška, 518 01, Zobrazit na mapě

Kostel svatého Prokopa, Přepychy Přepychy, 517 32, Zobrazit na mapě

Kostel svaté Máří Magdalény, Deštné v Orlických horách Deštné v Orlických horách, Deštné v Orlických horách, 517 91, Zobrazit na mapě

Společenský dům Solnice Družstevní 555, Solnice, 517 01, Zobrazit na mapě

showroom firmy Servisbal Obaly, Dobruška Na Poříčí 50°17\'27.945\"N, 16°8\'49.884\"E 661, Dobruška, 518 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce: Regionální
Typ akce: Festival
Tematická kategorie: Hudba - vážná hudba
Více informací na: http://www.mhf-vek.cz
Anotace: Festival F. L. Věka se letos z důvodu hrozby koronaviru přesouvá do letních měsíců. Jako již tradičně se jedná o přehlídku špičkových sólistů a komorních hráčů v podhůří Orlických hor.

Podrobný popis:

Je připraveno devět koncertů v šesti městech a obcích, poprvé se jeden z nich uskuteční v Bohuslavicích. Rovněž poprvé se na společném koncertu představí dva výjimečně nadaní mladí umělci. Posluchači se mohou těšit na další výjimečné hudební zážitky.

Společenský dům v Solnici zažije 5. srpna slavnostní zahájení v podobě velmi úspěšného crossoverového projektu slavných filmových melodií Felixe Slováčka mladšího s doprovodem klasického orchestru – Komorní filharmonie Pardubice.

V tradiční festivalové destinaci, Přepychách, zazní díky Kateřině Málkové obnovený královský nástroj v programu Krása zpěvu a varhan za účasti sopranistky Karolíny Cingrošové Žmolíkové, mezzosopranistky Anity Jirovské.

V zrekonstruovaném evangelickém kostele se 15. srpna s argentinskými tangy k 100. Výročí Astora Piazzolly představí houslista Jaroslav Svěcený a Ladislav Horák – akordeon.

Komorní klasika v podání Stamicova kvarteta jistě potěší v kostele sv. Máří Magdalény v Deštném v Orlických horách.

Následovat bude koncert nazvaný Struny cembala a houslí v období baroka. V romantickém prostředí kostelíka Sv. Ducha v Dobrušce vystoupí houslistka Iva Kramperová a cembalista Martin Hroch.

V obrazárně zámku v Opočně se 4. září představí vítězka Pražského jara a členka České filharmonie hornistka Kateřina Javůrková a za doprovodu skladatele a klavíristy Adama Skoumala přednes klasický repertoár i soudobé skladby.

Festivaloví příznivci budou mít opět možnost ocenit umění mladých talentů. Tentokrát houslisty Martina Zdvihala a varhaníka Adama Suka - společný koncert studentů Konzervatoře Pardubice je na programu 11. září v Husově Sboru v Dobrušce.

Multižánrový Epoque Quartet, držitel prestižního ocenění Classic Prague Awards a ceny České televize „Klasika roku“ za rok 2019 a klarinetista Irvin Venyš zavítají o týden později do showroomu firmy Servisbal v Dobrušce.

Skladbu dobrušského rodáka Augustina Šenkýře si posluchači vychutnají v podání orchestru L´Armonia Terrena pod taktovkou Zdeňka Klaudy během závěrečného koncertu 26. září v kostele sv. Václava v Dobrušce.

Vstupenky

On-line předprodej vstupenek na jednotlivé koncerty probíhá v prodejní síti Ticketportal – www.ticketportal.cz.

Tři koncerty – Felix a Anna Slováčkovi, Komorní filharmonie Pardubice (5. srpna), Kateřina Javůrková a Adam Skoumal (4. září) a Epoque Quartet s Irvinem Venyšem (19. září) – jsou zařazeny jako náhradní koncerty za 10. ročník a platí na ně abonentky roku 2020 a vloni zakoupené vstupenky.

Partneři

Jedenáctý ročník Festivalu F. L. Věka se koná za významné podpory Ministerstva kultury, Královéhradeckého kraje, města Dobrušky, společnosti Servisbal Obaly, Pořádající Spolek F. L. Věka si váží všech, kteří se zaslouží o úspěch této špičkové hudební přehlídky.