Turistický portál Královéhradeckého kraje

Speciální vlak Broumovský poutník: Hradec Králové – Broumov – Hradec Králové

Vlak v Adršpachu
Místo konání:

Broumov třída Masarykova 239, Broumov, 550 01, Zobrazit na mapě

Hlavní nádraží Hradec Králové Riegrovo náměstí 914, Hradec Králové, 500 02, Zobrazit na mapě

Datum konání: 10.6.2023 od 9:45 do 16:15
Charakter akce: Regionální
Typ akce: Jiný typ akce
Tematická kategorie: Hudba; Tanec; Folklórní a společenské akce; Prohlídka
Více informací na: https://goout.net/cs/specialni-vlak-hradec-broumov-hradec/szntbov/
Anotace: Broumov doputoval coby nejmenší kandidát do finále soutěže o titul Evropské hlavní město kultury a letos v červnu se rozhodne, zda město titul získá nebo připadne Českým Budějovicím. Poutnická cestovní kancelář vypravuje ve spolupráci s festivalem Rock for People speciální vlak z Hradce Králové do Broumova a zpět. Během půldenního výletu expresem Broumovský poutník účastníci zažijí, jak se chystá Evropské hlavní město kultury.

Podrobný popis:

Na palubě expresu čeká na poutníky každého věku hudba, divadlo, workshopy nebo mikro-magie. V cílové stanici se bude možné vydat na prohlídku kláštera, vytvořit si svůj poutnický suvenýr, občerstvit se ve stínu klášterní zahrady nebo se svěřit do péče místních průvodců a poznat město jejich pohledem, který z bedekrů vyčíst nejde.

Praktické informace:

  • Kapacita omezena, počet vstupenek v prodeji: 120 
  • Vlak vyjíždí z Hradce Králové hlavní nádraží v 9:45, zpět z Broumova odjíždí ve 14:30 a vrací se v 16:15 na Hradec Králové hlavní nádraží.
  • Návštěvníci festivalu Rock for People mohou počítat s kyvadlovou dopravou z festivalového areálu na nádraží a po návratu zpět.
  • Broumovský poutník je společným počinem Broumova 2028, festivalu Rock for People, Královéhradeckého kraje a Královéhradecké krajské centrály cestovního ruchu.