Turistický portál Královéhradeckého kraje

Divadelní představení: Suzanne Renaud

230511 soc JEDL SZ SOC
Pořadatel: Vzdělávací a kulturní centrum Broumov o.p.s.
Místo konání:

Benediktinský klášter Broumov Klášterní 1, Broumov, 550 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Vstupné: 250 Kč
Charakter akce: Regionální
Typ akce: Představení
Tematická kategorie: Divadlo - činohra, muzikál a hudební divadlo, jiné divadelní formy
Více informací na: https://www.broumov2028.cz/kalendar-akci-katalog/divadelni-predstaveni-suzanne-renaud
Anotace: O životě a díle ženy Bohuslava Reynka, básnířky Suzanne Renaud (1889-1964). Protnutí dvou zcela odlišných světů. Francie a Vysočina. Podle slov svých synů si připadala jako zapomenutá uschlá kůrka za kanapem. A také podle slov jejich synů by prý bylo pro ty dva lépe, kdyby se nikdy nepotkali. To byste tady nebyli vy dva, podotkla tehdy mladá žena na své první návštěvě Jirky a Daníka Reynkových v Petrkově. A Jiří jen s úsměvem pokrčil rameny: No co, to už nejde změnit.

Podrobný popis:

O životě a díle ženy Bohuslava Reynka, básnířky Suzanne Renaud (1889-1964). Protnutí dvou zcela odlišných světů. Francie a Vysočina. Podle slov svých synů si připadala jako zapomenutá uschlá kůrka za kanapem. A také podle slov jejich synů by prý bylo pro ty dva lépe, kdyby se nikdy nepotkali. To byste tady nebyli vy dva, podotkla tehdy mladá žena na své první návštěvě Jirky a Daníka Reynkových v Petrkově. A Jiří jen s úsměvem pokrčil rameny: No co, to už nejde změnit.

Vracíme se do Petrkova, abychom si poslechli francouzskou hudbu, kterou Suzanne měla ráda a její slova: básně, texty, dopisy.

"Pokojík à la V.Gogh, kam chodím ukrýt svá trápení. Jedna stěna s růžovým nátěrem, staré kanape, to je celá chudoba. A vrchol, výhled na starou lípu a několik hezkých Reynků na zdi (vlaštovka), to je zase všechna nádhera."