Turistický portál Královéhradeckého kraje

Kalendář akcí

Náchod Náchodská výtvarná zima / Nachod Art Winter

Náchodská výtvarná zima / Nachod Art Winter

16.12.2022 - 2.4.2023 | výtvarné umění, Výtvarné umění

V letošním roce připravuje Galerie výtvarného umění v Náchodě výstavu Náchodská výtvarná zima – výstava regionálních umělců se zahraniční účastí (Nachod Art Winter – regional fine art exhibition with international cooperation/participation).

Více
Hradec Králové  O jídle vesele i vážně…

O jídle vesele i vážně…

17.2.2023 | Hudba, Divadlo, Gastronomie, Jiný typ akce

Dovolujeme si vás srdečně pozvat na humorné povídání nejen o jídle s herečkou a výtvarnicí, paní Ivou Hüttnerovou, hercem a ředitelem Divadla na Vinohradech, panem Tomášem Töpferem, poslancem Europského parlamentu, členem Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova, panem Martinem Hlaváčkem a českou manažerkou v oblasti zemědělství, předsedkyní představenstva společnosti Zemědělského družstva Všestary, paní Monikou Nebeskou.

Více
Dvůr Králové nad Labem TIBA – textilní podnik

TIBA – textilní podnik

14.2.2023 - 19.3.2023 | Jiný typ akce

V roce 2015 připravilo Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem ve spolupráci s Ing. Josefem Jiránkem výstavu k historii národního podniku TIBA, který dlouhá léta neodmyslitelně patřil k životu našeho města.

Více
Náchod Tajemství světla

Tajemství světla

19.12.2022 - 31.3.2023 | Kultura, Vzdělávací, poznávací

Interaktivní program k výstavě Náchodská výtvarná zima určený pro školní kolektivy i zájmové skupiny. Místo: GVUN Jízdárna, Vstupné: žák/student 20Kč, pedagogický doprovod zdarma. Program nabízíme v českém i v anglickém jazyce. Konkrétní termín si prosím rezervujte s dostatečným předstihem na emailu: hornackova@gvun.cz.

Více
Vamberk Dotek krajky

Dotek krajky

19.11.2022 - 19.4.2023 | Výtvarné umění, jiné

Autorky patchworkových a šitých obrazů, patřící do klubu Bohemia patchwork, rády zahrnují do své tvorby různé textilní techniky a materiály. Ve Vamberku se prezentují kolekcí, která seznámí návštěvníky s nejrůznějšími způsoby použití krajky nejen v quiltu.

Více
Dvůr Králové nad Labem 5. ples města Dvůr Králové nad Labem

5. ples města Dvůr Králové nad Labem

17.2.2023 | Tanec, Folklórní a společenské akce, ples

Zveme vás na 5. ples města Dvůr Králové nad Labem, který se uskuteční v pátek 17. února 2023 od 19:30 hod. v Hankově domě. K tanci a poslechu zahraje kapela EGO retro music z Hořic, připraven bude také doprovodný program v podobě vystoupení tanečních skupin Angeles Dance Group a TS Attitude.

Více
Třebechovice pod Orebem VLÁČKY V MUZEU

VLÁČKY V MUZEU

17.2.2023 - 26.2.2023 | Jiný typ akce

Pro milovníky vláčků jsme připravili výstavu železničního modelářství. K vidění budou funkční modely železnic, model třebechovického nádraží ještě před jeho rekonstrukcí v 30.letech 20.století a model prvního vlaku, který přijel do Třebechovic 14.prosince 1873. Jednou z vystavovaných železnic je i model vytvořený dětmi z DDM Třebechovice pod odborným vedením Tomáše Musila.

Více