Turistický portál Královéhradeckého kraje

Kalendář akcí

Hradec Králové Vánoční trhy v Hradci Králové

Vánoční trhy v Hradci Králové

9.12.2022 - 23.12.2022 | Gastronomie, jarmark, Folklórní a společenské akce

Vánoční trhy nabídnou vedle množství stánků s tradičním vánočním zbožím i možnost potěšit své chuťové pohárky. Nově v prostředí historického centra pod Bílou věží.

Více
Náchod Antonín Brinda – Možná je tento svět peklem jiné planety

Antonín Brinda – Možná je tento svět peklem jiné planety

7.12.2022 - 15.1.2023 | Výtvarné umění, výtvarné umění

Vernisáž a performance 7. 12. v 17 hodin. Kurátorka výstavy Heidi Hornáčková. Živá akce a následná výstava „Možná je tento svět peklem jiné planety“ jsou výstupem několikatýdenního pobytu umělce Antonína Brindy v Náchodě. Brinda je český akční umělec a kurátor, který se ve své praxi soustředí na témata spojená s urbanismem, dopravní infrastrukturou, politickou geografií i nomádstvím. Přímo pro GVUN Malou se rozhodl vytvořit „site-specific“ performance a následnou instalaci, která vychází z unikátního genia loci města Náchoda. V této práci se tak vrací ke svým dlouhodobým tématům a formálním postupům – práci ve veřejném prostoru města a dystopické imaginaci.

Více
Náchod Náchodská výtvarná zima / Nachod Art Winter

Náchodská výtvarná zima / Nachod Art Winter

16.12.2022 - 2.4.2023 | výtvarné umění, Výtvarné umění

V letošním roce připravuje Galerie výtvarného umění v Náchodě výstavu Náchodská výtvarná zima – výstava regionálních umělců se zahraniční účastí (Nachod Art Winter – regional fine art exhibition with international cooperation/participation).

Více
Náchod Tvůrčí Vánoce

Tvůrčí Vánoce

18.12.2022 | Výtvarné umění, výtvarné umění

Dílna pro rodiny s dětmi k výstavě Náchodská výtvarná zima. Kreativní odpolední setkání ve slavnostní atmosféře čtvrté adventní neděle. Přijďte do tajemné vánoční dílny, kde si společně vyrobíme poslední překvapení k Štědrému večeru. Workshop je určený pro rodiny s dětmi od 3 let, děti starší 8 let se mohou zúčastnit i samostatně bez doprovodu rodiče. Místo si prosím rezervujte dopředu nejpozději do pátku 16. 12. 2022 na emailu: hornackova@gvun.cz

Více
Náchod Musica Viva

Musica Viva

18.12.2022 | Hudba, jiné hudební žánry

Tradiční vánoční koncert vokálně instrumentálního souboru Musica Viva Jiráskova gymnázia v Náchodě.

Více