Turistický portál Královéhradeckého kraje

Kalendář akcí

Náchod Zvuk a vzdor

Zvuk a vzdor

2.5.2023 | Hudba, jiné hudební žánry

Zvukový workshop s hudebníky z ukrajinské kapely Komisiia. Promítání krátkého filmu o pěti ukrajinských ženách v emigraci, režie Liubov Sliusareva. Vstupné dobrovolné, výtěžek bude zaslán na podporu ukrajinského humanitárního fondu „Musicians defend Ukraine”. Místo na workshop si dopředu rezervujte zde: https://bit.ly/3MSQgqz

Více
Náchod GVUN kino: 24. rekonstrukce

GVUN kino: 24. rekonstrukce

2.5.2023 | Film, jiné filmové akce

Promítání krátkého uměleckého filmu ukrajinské umělkyně Liubov Sliusarevy proběhne v rámci mezikulturního setkání s ukrajinskou kapelou Komisiia. Snímek zachycuje zkušenosti pěti ukrajinských ženských umělkyň, jež se začleňují do života v Německu po napadení Ukrajiny Ruskem. Skrze poetický vizuální jazyk film prozkoumává formy derealizace a disociace, které zakusili vystěhovaní lidé. GVUN Malá, Španielova pasáž, Plhovská 862, Náchod.

Více
Náchod Yuliya Bokhan – Shift

Yuliya Bokhan – Shift

15.4.2023 - 11.6.2023 | výtvarné umění, Výtvarné umění

Výstava z cyklu Umělci do 40 let. Kurátor Milan Mikuláštík. Vernisáž 14. 4. v 17 hodin. V Čechách žíjící a studující mladá běloruská umělkyně Yuliya Bokhan se prostřednictvím své samostatné výstavy osobitým způsobem vyrovnává s existenciální tísní, složitostmi mezilidských vztahů i děsivou přítomností válečného konfliktu. V imerzivní multimediální instalaci autorka syntetizuje fragmenty historizujících duchovních motivů a obrazový šum popkulturních masmédií do působivé kolážovité mnohovrstevnaté audio-vizuální kakofonie.

Více
Náchod Přímo po křivolaké cestě / Walking Straight on a Crooked Path

Přímo po křivolaké cestě / Walking Straight on a Crooked Path

15.4.2023 - 11.6.2023 od 17:00 | Výtvarné umění, výtvarné umění

Kurátorka Lena Johanna Reisner. Vernisáž 14. 4. 2023 v 17 hodin. Výstava vzniká za spolupráce studentů Muthesiovy univerzity výtvarného umění a designu v Kielu (D) a studentů Akademie výtvarného umění v Praze (CZ), vedené Antje Majewski, Adélou Součkovou a Milanem Mikuláštíkem, kurátorkou výstavy je Lena Johanna Reisner. Výstava bude doprovázena sérií performativních událostí, jejichž kurátorem bude Kris Lukomski.

Více
Náchod Marek Macek – Písmo, barva, papír

Marek Macek – Písmo, barva, papír

26.4.2023 - 13.6.2023 | Výtvarné umění, design

GVUN Malá, Španielova pasáž, Plhovská 862, Náchod. Otevřeno v době konání programu a po předchozí telefonické domluvě. Kurátor výstavy David Chaloupka. Vernisáž 26. 4. 2022 v 17 hodin.

Více
Náchod Vykračuji zlehka

Vykračuji zlehka

24.4.2023 - 9.6.2023 | Vzdělávací, poznávací, Kultura

Tvůrčí a zážitkový vzdělávací program k výstavě Shift. Cílová skupina: MŠ, ZŠ, SŠ, školní družiny a zájmové kroužky.

Více