Turistický portál Královéhradeckého kraje

Kalendář akcí

Náchod Náchodská výtvarná zima / Nachod Art Winter

Náchodská výtvarná zima / Nachod Art Winter

16.12.2022 - 2.4.2023 | výtvarné umění, Výtvarné umění

V letošním roce připravuje Galerie výtvarného umění v Náchodě výstavu Náchodská výtvarná zima – výstava regionálních umělců se zahraniční účastí (Nachod Art Winter – regional fine art exhibition with international cooperation/participation).

Více
Opočno E. E. Schmitt: Enigmatické variace aneb láska až za hrob

E. E. Schmitt: Enigmatické variace aneb láska až za hrob

20.2.2023 | činohra, Divadlo

Krimikomedie Enigmatické variace je atraktivní nejen divácky, ale i umělecky - jde o brilantně chytrý a vtipný text nejhranějšího a nejcitovanějšího francouzského autora současnosti. Martin Stránský byl v roce 2011 za postavu spisovatele Abela Znorka nominován na Cenu Thálie. Hrají: Martin Stránský, Jan Maléř. Vstupné: předprodej v Informačním centrum Opočno 300 Kč, na místě 350 Kč.

Více
Opočno Čertí škola

Čertí škola

20.2.2023 - 3.3.2023 | Jiný typ akce

Vstupte do světa čertů a prohlédněte si čertí školu - třídu plnou malých nezbedných čertíků, které samotný Lucifer učí vše co je potřeba znát. Projdete se kolem obrovské brány do pekla, ze které není cesty zpět! Uvidíte také čertovskou poštu, do níž pozemští čerti doručují zprávy ze země o všech hříšnících, hlásí také zlo, zlobení a neposlušnost.

Více
Dvůr Králové nad Labem TIBA – textilní podnik

TIBA – textilní podnik

14.2.2023 - 19.3.2023 | Jiný typ akce

V roce 2015 připravilo Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem ve spolupráci s Ing. Josefem Jiránkem výstavu k historii národního podniku TIBA, který dlouhá léta neodmyslitelně patřil k životu našeho města.

Více
Náchod Tajemství světla

Tajemství světla

19.12.2022 - 31.3.2023 | Kultura, Vzdělávací, poznávací

Interaktivní program k výstavě Náchodská výtvarná zima určený pro školní kolektivy i zájmové skupiny. Místo: GVUN Jízdárna, Vstupné: žák/student 20Kč, pedagogický doprovod zdarma. Program nabízíme v českém i v anglickém jazyce. Konkrétní termín si prosím rezervujte s dostatečným předstihem na emailu: hornackova@gvun.cz.

Více
Vamberk Dotek krajky

Dotek krajky

19.11.2022 - 19.4.2023 | Výtvarné umění, jiné

Autorky patchworkových a šitých obrazů, patřící do klubu Bohemia patchwork, rády zahrnují do své tvorby různé textilní techniky a materiály. Ve Vamberku se prezentují kolekcí, která seznámí návštěvníky s nejrůznějšími způsoby použití krajky nejen v quiltu.

Více
Třebechovice pod Orebem VLÁČKY V MUZEU

VLÁČKY V MUZEU

17.2.2023 - 26.2.2023 | Jiný typ akce

Pro milovníky vláčků jsme připravili výstavu železničního modelářství. K vidění budou funkční modely železnic, model třebechovického nádraží ještě před jeho rekonstrukcí v 30.letech 20.století a model prvního vlaku, který přijel do Třebechovic 14.prosince 1873. Jednou z vystavovaných železnic je i model vytvořený dětmi z DDM Třebechovice pod odborným vedením Tomáše Musila.

Více