Turistický portál Královéhradeckého kraje

Kalendář akcí

Nové Město nad Metují Dasha & Epoque Quartet - Ellaboration

Dasha & Epoque Quartet - Ellaboration

20.5.2023 | jazz, Hudba

Držitelka Ceny Thálie a muzikálová zpěvačka Dasha přijíždí do Nového Města nad Metují s písněmi jazzové legendy Elly Fitzgeraldové. Na jednom pódiu vystoupí s multižánrovým Epogue Quartetem, který v minulosti spolupracoval s Monkey Business, Lenkou Dusilovou nebo Tata Bojs.

Více
Náchod Yuliya Bokhan – Shift

Yuliya Bokhan – Shift

15.4.2023 - 11.6.2023 | výtvarné umění, Výtvarné umění

Výstava z cyklu Umělci do 40 let. Kurátor Milan Mikuláštík. Vernisáž 14. 4. v 17 hodin. V Čechách žíjící a studující mladá běloruská umělkyně Yuliya Bokhan se prostřednictvím své samostatné výstavy osobitým způsobem vyrovnává s existenciální tísní, složitostmi mezilidských vztahů i děsivou přítomností válečného konfliktu. V imerzivní multimediální instalaci autorka syntetizuje fragmenty historizujících duchovních motivů a obrazový šum popkulturních masmédií do působivé kolážovité mnohovrstevnaté audio-vizuální kakofonie.

Více
Náchod Přímo po křivolaké cestě / Walking Straight on a Crooked Path

Přímo po křivolaké cestě / Walking Straight on a Crooked Path

15.4.2023 - 11.6.2023 | Výtvarné umění, výtvarné umění

Kurátorka Lena Johanna Reisner. Vernisáž 14. 4. 2023 v 17 hodin. Výstava vzniká za spolupráce studentů Muthesiovy univerzity výtvarného umění a designu v Kielu (D) a studentů Akademie výtvarného umění v Praze (CZ), vedené Antje Majewski, Adélou Součkovou a Milanem Mikuláštíkem, kurátorkou výstavy je Lena Johanna Reisner. Výstava bude doprovázena sérií performativních událostí, jejichž kurátorem bude Kris Lukomski.

Více
Náchod Marek Macek – Písmo, barva, papír

Marek Macek – Písmo, barva, papír

26.4.2023 - 13.6.2023 | Výtvarné umění, design

GVUN Malá, Španielova pasáž, Plhovská 862, Náchod. Otevřeno v době konání programu a po předchozí telefonické domluvě. Kurátor výstavy David Chaloupka. Vernisáž 26. 4. 2022 v 17 hodin.

Více
Chlumec nad Cidlinou Ameriky v Americe

Ameriky v Americe

19.5.2023 - 20.5.2023 | Jiný typ akce

Výstava a sraz amerických vozidel a motocyklů s bohatým hudebním a doprovodným programem, která se koná ve dnech 19.-20.5.2023 v lokalitě Amerika v Chlumci nad Cidlinou. Akci pořádá klub US Cars club Central Bohemia z.s

Více
Náchod Složeniny kroků

Složeniny kroků

20.5.2023 | Jiný typ akce

Vykročte náchodskými pěšinami k oslavě Mezinárodního dne muzeí a galerií. V sobotu 20. května se v Náchodě uskuteční již několikátý ročník oslav Mezinárodního dne muzeí a galerií. Letos poprvé Galerie výtvarného umění v Náchodě spojí síly s Muzeem Náchodska a obě instituce nejenom že otevřou zdarma své expozice, ale společně představí i bohatý kulturní program. Akce je určena pro širokou veřejnost, návštěvníci budou pozváni k pohybu mezi několika budovami a v každé z nich se mohou těšit na jiný druh programu. Na své si přijdou milovníci umění i historie. Workshopy, přednášky, performance, interaktivní instalace, komentované prohlídky, městská hra v terénu, projekce filmu, hudba, občerstvení

Více