Turistický portál Královéhradeckého kraje

Kalendář akcí

Hradec Králové Prohlídky kostela sv. Mikuláše

Prohlídky kostela sv. Mikuláše

24.6.2023 od 14:00 | Historický objekt, Prohlídka

Přijďte si prohlédnout interiér a vyslechnout putovní příběh památky, která se snad už natrvalo usadila na svém místě – v Jiráskových sadech nedaleko soutoku Labe a Orlice.

Více
Náchod Yuliya Bokhan – Shift

Yuliya Bokhan – Shift

15.4.2023 - 11.6.2023 | výtvarné umění, Výtvarné umění

Výstava z cyklu Umělci do 40 let. Kurátor Milan Mikuláštík. Vernisáž 14. 4. v 17 hodin. V Čechách žíjící a studující mladá běloruská umělkyně Yuliya Bokhan se prostřednictvím své samostatné výstavy osobitým způsobem vyrovnává s existenciální tísní, složitostmi mezilidských vztahů i děsivou přítomností válečného konfliktu. V imerzivní multimediální instalaci autorka syntetizuje fragmenty historizujících duchovních motivů a obrazový šum popkulturních masmédií do působivé kolážovité mnohovrstevnaté audio-vizuální kakofonie.

Více
Náchod Přímo po křivolaké cestě / Walking Straight on a Crooked Path

Přímo po křivolaké cestě / Walking Straight on a Crooked Path

15.4.2023 - 11.6.2023 od 17:00 | Výtvarné umění, výtvarné umění

Kurátorka Lena Johanna Reisner. Vernisáž 14. 4. 2023 v 17 hodin. Výstava vzniká za spolupráce studentů Muthesiovy univerzity výtvarného umění a designu v Kielu (D) a studentů Akademie výtvarného umění v Praze (CZ), vedené Antje Majewski, Adélou Součkovou a Milanem Mikuláštíkem, kurátorkou výstavy je Lena Johanna Reisner. Výstava bude doprovázena sérií performativních událostí, jejichž kurátorem bude Kris Lukomski.

Více
Náchod Marek Macek – Písmo, barva, papír

Marek Macek – Písmo, barva, papír

26.4.2023 - 13.6.2023 | Výtvarné umění, design

GVUN Malá, Španielova pasáž, Plhovská 862, Náchod. Otevřeno v době konání programu a po předchozí telefonické domluvě. Kurátor výstavy David Chaloupka. Vernisáž 26. 4. 2022 v 17 hodin.

Více
Pec pod Sněžkou Na Sněžku pro Vencu

Na Sněžku pro Vencu

27.5.2023 | Jiný typ akce

Připojte se spolu s námi k charitativnímu výstupu na Sněžku, který tradičně pomůže nejen Vendovi, ale také desítkám dalších handicapovaných dětí.

Více
Studenec Studenecké míle

Studenecké míle

27.5.2023 | Historické akce, autoveteráni, stará technika

Na již 16. ročníku Studenecké míle bude k vidění více jak 200 historických vozidel, včetně vojenské a zemědělské techniky.

Více
Častolovice Umísťovací výstava pejsků

Umísťovací výstava pejsků

27.5.2023 | Jiný typ akce

Přijďte na již 15. ročník umísťovací výstavy na zámek Častolovice. Seznámíte se zde s pejsky, kteří hledají domov, můžete jim donést něco na zub a pomazlit se s nimi. Na nádvoří zámku vás čeká promenáda pejsků, prodej reklamních předmětů, bohatá tombola, zábavné hry pro děti, malování na obličej, fotokoutek a soutěž v několika kategoriích např. o největšího sympaťáka nebo šikulu.

Více
Broumov Divadelní představení: Suzanne Renaud

Divadelní představení: Suzanne Renaud

27.5.2023 | muzikál a hudební divadlo, činohra, Divadlo, jiné divadelní formy

O životě a díle ženy Bohuslava Reynka, básnířky Suzanne Renaud (1889-1964). Protnutí dvou zcela odlišných světů. Francie a Vysočina. Podle slov svých synů si připadala jako zapomenutá uschlá kůrka za kanapem. A také podle slov jejich synů by prý bylo pro ty dva lépe, kdyby se nikdy nepotkali. To byste tady nebyli vy dva, podotkla tehdy mladá žena na své první návštěvě Jirky a Daníka Reynkových v Petrkově. A Jiří jen s úsměvem pokrčil rameny: No co, to už nejde změnit.

Více
Náchod Vykračuji zlehka

Vykračuji zlehka

24.4.2023 - 9.6.2023 | Vzdělávací, poznávací, Kultura

Tvůrčí a zážitkový vzdělávací program k výstavě Shift. Cílová skupina: MŠ, ZŠ, SŠ, školní družiny a zájmové kroužky.

Více