Turistický portál Královéhradeckého kraje

Kalendář akcí

Náchod Náchodská výtvarná zima / Nachod Art Winter

Náchodská výtvarná zima / Nachod Art Winter

16.12.2022 - 2.4.2023 | výtvarné umění, Výtvarné umění

V letošním roce připravuje Galerie výtvarného umění v Náchodě výstavu Náchodská výtvarná zima – výstava regionálních umělců se zahraniční účastí (Nachod Art Winter – regional fine art exhibition with international cooperation/participation).

Více
Náchod Tajemství světla

Tajemství světla

19.12.2022 - 31.3.2023 | Kultura, Vzdělávací, poznávací

Interaktivní program k výstavě Náchodská výtvarná zima určený pro školní kolektivy i zájmové skupiny. Místo: GVUN Jízdárna, Vstupné: žák/student 20Kč, pedagogický doprovod zdarma. Program nabízíme v českém i v anglickém jazyce. Konkrétní termín si prosím rezervujte s dostatečným předstihem na emailu: hornackova@gvun.cz.

Více
Vamberk Dotek krajky

Dotek krajky

19.11.2022 - 19.4.2023 | Výtvarné umění, jiné

Autorky patchworkových a šitých obrazů, patřící do klubu Bohemia patchwork, rády zahrnují do své tvorby různé textilní techniky a materiály. Ve Vamberku se prezentují kolekcí, která seznámí návštěvníky s nejrůznějšími způsoby použití krajky nejen v quiltu.

Více
Třebechovice pod Orebem ZAKLETÁ JESKYNĚ

ZAKLETÁ JESKYNĚ

3.2.2023 | Film, hraný film, film pro děti

Zázračná jeskyně obsahuje vzácné poklady, sůl a drahé rubíny. Horníci si z ní mohou vzít tolik soli, kolik potřebují, ale z rubínové síně ve středu jeskyně si nesmí nic odnést. Toho, kdo rubíny vezme, postihne kletba. Příběh o pýše a marnivosti, ale také o odvaze, laskavosti a schopnosti obětovat se a zjištění, že odměnou může být pravá láska.

Více
Třebechovice pod Orebem A PAK PŘIŠLA LÁSKA

A PAK PŘIŠLA LÁSKA

3.2.2023 | hraný film, Film

Psycholožka Kristýna zoufale hledá lásku a štěstí. Rozhodne se proto odjet se svou dospělou dcerou Sárou na ozdravný víkend za kartářkou Zdenou. Skrze pochybné rodové léčení a výklady z karet zjistí víc nejenom o svém problematickém vztahu k okolí, ale i ke své dceři a sobě samotné. Přijde na konci uzdravování konečně i láska? Film o životních traumatech viděných z ženské perspektivy, který ukazuje, že láska snáze přichází k těm, kteří dokážou mít rádi i sami sebe.

Více
Hradec Králové Česko-maďarská solidarita

Česko-maďarská solidarita

3.1.2023 - 28.2.2023 | fotografie - jiné, fotografie s cestovní tematikou, dokumentární fotografie, Fotografie

Přijďte se seznámit s českými a maďarskými organizacemi, které přijímají dobrovolníky ze zahraničí. Spolufinancováno EU.

Více
Hradec Králové Kontrasty Ukrajiny

Kontrasty Ukrajiny

5.1.2023 - 28.2.2023 | fotografie - jiné, fotografie s cestovní tematikou, dokumentární fotografie, Fotografie

Výstava fotografií představuje „barevnost“ a rozmanitost Ukrajiny z pohledu fotografa Miroslava Hodečka, pracovníka Střediska humanitární pomoci. Spolufinancováno EU.

Více
Broumov Výstava Jakuba Tomáše Panelstory

Výstava Jakuba Tomáše Panelstory

6.1.2023 - 25.3.2023 | malířství, Výtvarné umění

V pátek 6. ledna od 16 hodin se v Dětské galerii Lapidárium v broumovském klášteře uskuteční první vernisáž roku 2023. Pod názvem Panelstory zde svá díla představí malíř Jakub Tomáš.

Více