Turistický portál Královéhradeckého kraje

Kalendář akcí

Hořice Paralely

Paralely

13.5.2022 - 28.8.2022 | sochařství, malířství, Výtvarné umění

Městské muzeum a galerie Hořice Vás srdečně zve na výstavu Paralely, která vybranými díly představí šestici současných výtvarných umělců: Moniku Immrovou, Jakuba Lipavského, Miloslava Mouchu, Zdeňka Trse, Vladimíra Vélu a Jindřicha Zeithammla.

Více
Hořice Tomáš Polcar: Kyklos

Tomáš Polcar: Kyklos

24.5.2022 - 31.8.2022 | Výtvarné umění, sochařství, výtvarné umění

Od 24. května bude na hořickém náměstí Jiřího z Poděbrad, před Městským muzeem vystaveno dílo Kyklos sochaře Tomáše Polcara.

Více
Rychnov nad Kněžnou Karel Kolínský (1897 - 1992)

Karel Kolínský (1897 - 1992)

30.4.2022 - 12.6.2022 | malířství

V roce 2022 uplyne 125 let od narození malíře a profesora kresby na Pedagogické fakultě Karlovy Univerzity v Praze a na Lidové škole umění Karla Kolínského. Akademický malíř žil většinu svého aktivního života ve Velké Chuchli, ve vile Starolázeňské ulici, ale jeho život je také spojen s obcí Pěčín v podhůří Orlických hor, kam dojížděl na léto a tvořil. Právě z Pěčína podnikal své výlety do plenéru, kde jsme ho do pozdního věku mohli sledovat při práci u stojanu s paletou. Jeho dílo je propojeno s neustálým zájmem se zlepšovat a také s vjemy, které ho v průběhu let ovlivňovaly. Mezi vjemy patřily první světová válka, později rodina, od které cítil velkou podporu nebo osobitý vztah k pomalu mizející krajině svého domova. Výstava připomene tuto jedinečnou tvorbu, která je spjata i s naším regionem, ale také přestaví menším výběrem dar umělcova díla, který věnovali do sbírky Orlické galerie dcery malíře Jiřina a Jana.

Více