Turistický portál Královéhradeckého kraje

Kulturní dědictví: Inovativní přístupy a udržitelný komunitní rozvoj

Kulturní dědictví: Inovativní přístupy a udržitelný komunitní rozvoj
Místo konání:

Kodymův národní dům Opočno

Datum konání:
Charakter akce: Regionální
Typ akce: Beseda, přednáška
Tematická kategorie: Cestovní ruch - cestovní ruch - jiné
Více informací na: http://www.opocno.cz/konference-na-tema-kulturni-dedictvi-inovativni-pristupy-a-udrzitelny-komunitni-rozvoj/a-1742
Anotace: Kodymův národní dům v Opočně bude od 17. do 19. března dějištěm mezinárodní konference, která nabídne místním vzdělávací semináře se zaměřením na revitalizaci kulturního dědictví, inovativní využití památek a jejich udržitelný rozvoj.

Podrobný popis:

Ty přinesou do města nové pohledy na oživení bývalého kapucínského kláštera. Seminářů se zúčastní vedle široké veřejnosti, zástupců místní samosprávy či českých odborníků také zástupci norského partnera projektu Komunitní zahrada kapucínského kláštera v Opočně.

Opočenské semináře povedou mimo jiné také norští partneři z organizace Fjellugla Kompetanse AS a odborníci z Norwegian University College of Green Development, kteří budou sdílet inovativní přístupy k rozvoji kulturního dědictví a jeho potenciálu pro cestovní ruch. Prezentace se budou dále věnovat konceptům udržitelného komunitního rozvoje a regenerativního pěstování, se kterými pracuje i projekt Komunitní zahrady kapucínského kláštera v Opočně. 

Kapacita přednáškového sálu je omezená, zájemci by se měli registrovat přes online formulář. Akce je pro účastníky zcela zdarma.