Turistický portál Královéhradeckého kraje

Kalendář akcí

Broumov ROMANO DROM - Romská cesta

ROMANO DROM - Romská cesta

6.4.2023 - 7.3.2023 od 17:00 | Lokální, Kulturní, Setkání, Kultura, Vzdělávací, poznávací, Zábava, Hudba, Akce pro děti, Folklórní a společenské akce, Literatura, Tanec, Hudba

Romové jsou nedílnou součástí našeho města, jejich kultura je rozmanitá stejně tak jako osobní a rodinné příběhy každého z nás. Přijďte společně oslavit Mezinárodní den Romů a lépe se navzájem poznat. Můžete se těšit na výstavu příběhů broumovských Romů a Romek, koncert kapely Čilagos z Náchoda, taneční vystoupení dětí z projektu OnStage a skupiny Romane čaje nebo čtení a diskuzi s romským nakladatelstvím KHER a jeho autorkami.

Více
Třebechovice pod Orebem VESELÉ VELIKONOCE V TŘEBECHOVICKÉM MUZEU BETLÉMŮ

VESELÉ VELIKONOCE V TŘEBECHOVICKÉM MUZEU BETLÉMŮ

6.4.2023 - 10.3.2023 od 9:00 | Výtvarné umění

VESELÉ VELIKONOCE V MUZEU! Na Zelený čtvrtek a Velký pátek si Třebechovické muzeum betlémů pro děti připravilo dílničky s malováním vajíček. Na Bílou sobotu můžete nakouknout pod ruce šikovným paličkářkám z Klubu přátel paličkované krajky z Opočna. Pokud hledáte inspiraci pro zdobení kraslic, určitě poradí Jarmila Pošerná, která kraslice maluje a zdobí slámou. I na Velikonoční neděli bude program pokračovat v tradicích malování kraslic spolu s pletením pomlázek. A pozor muzeum i infocentrum bude mít otevřeno i na Velikonoční pondělí!

Více
Hradec Králové Prohlídky kostela sv. Mikuláše

Prohlídky kostela sv. Mikuláše

8.4.2023 od 14:00 | Historický objekt, Prohlídka

Přijďte si prohlédnout interiér a vyslechnout putovní příběh památky, která se snad už natrvalo usadila na svém místě – v Jiráskových sadech nedaleko soutoku Labe a Orlice.

Více
Rokytnice v Orlických horách Velikonoce v Sýpce

Velikonoce v Sýpce

8.4.2023 od 10:00 | Jiný typ akce, Akce pro děti, Jiný typ akce

Svátky jara jsou opět tu. Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou pro vás připravilo bohatý program. Přijďte si v sobotu 8. dubna 2023 od 10 hodin do Sýpky – Muzea Orlických hor uplést vlastní pomlázku či vymalovat kraslici. S sebou nic nenoste, proutí, vyfouknutá vajíčka a vše ostatní potřebné bude pro vás připraveno.

Více
Třebechovice pod Orebem Velikonoce v Podorlickém skanzenu v Krňovicích

Velikonoce v Podorlickém skanzenu v Krňovicích

8.4.2023 - 9.4.2023 od 10:00 | Folklórní a společenské akce, jiné společenské akce, Historické akce, historická slavnost, Cestovní ruch, Turistika, výlet, zahájení sezóny, Příroda, ekologie, Vzdělávací, poznávací, Kultura

Velikonocemi začíná nová turistická sezóna v Podorlickém skanzenu v Krňovicích. Přijďte k nám přivítat jaro.

Více